14.12.2021 Teisipäev

Luuakse maksejõuetuse teenistus

Justiitsministeerium kuulutas äsja välja konkursi maksejõuetuse teenistuse juhataja leidmiseks. Maksejõuetuse teenistus (edaspidi ka teenistus) on konkurentsiameti juurde loodav üksus, mis alustab tööd 1. jaanuaril 2022.

Terje Eipre, pankrotihaldur, vandeadvokaat, kutsekogu esimees, Eipre&Partnerid
Terje Eipre, pankrotihaldur, vandeadvokaat, kutsekogu esimees, Eipre&Partnerid Foto: erakogu

Juhatajat hakkab abistama vähemalt kaks ametnikku, kellel peab olema akadeemiline kõrgharidus õigus- või majandustegevuses.

Millised on eesmärgid?

1. veebruaril 2021 jõustunud pankrotiseaduse muudatuste kohaselt luuakse maksejõuetuse teenistus, mille eesmärk on peamiselt pankrottide raugemiste vähendamine ja järelevalve. Pankrotiseaduse § 121 peatüki kohaselt teostatakse järelevalvet võlgnike, võlgnike lähikondsete ja ka pankrotihaldurite töö üle.

Teenistuse üks peamisi eesmärke on ka pankroti-, saneerimis-, võlgade ümberkujundamise ja füüsilise isiku võlgadest vabastamise menetluste praktika ühtlustamine. Antud menetlustes on esinenud märkimisväärseid probleeme protsessi venimisega, menetluste suurearvulise...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!