07.04.2020 Teisipäev

Kuidas prognoosida prognoosimatut? Koroonakriis ja majandus

Eriolukord on tänaseks Eestis kestnud kolm nädalat ja mõned päevad pealegi. Tavakodanikke huvitab üha enam, millal võib jälle vabamalt ringi liikuda ega pea poeukse taga kahemeetriste vahedega järjekorras seisma. Majandusanalüütikud mõtisklevad aga selle üle, kui palju majandus kehtestatud piirangute tõttu kokkuvõttes kannatada saab? Õiget vastust ei ole veel tegelikult kummalegi küsimusele.

Kristo Aab, majandusanalüütik, LHV Pank
Kristo Aab, majandusanalüütik, LHV Pank Foto: Erakogu

Kõik varasemad majanduskriisid on üldjuhul saanud alguse mõnest konkreetsest sektorist majanduses ning majanduse struktuuri ja tegevusalade omavahelisi seoseid arvesse võttes on seetõttu olnud võimalik hinnata eesootava majanduslanguse käekäiku ja sügavust. Täna on olukord teistsugune – tegelikult ei ole ju tegemist majanduskriisiga, vaid majandus on rahva terviseohu tõttu lihtsalt seisma pandud. Kannatada on saanud ettevõtted sisuliselt kõikidest tegevusaladest, mõned muidugi rohkem kui teised. Igasugune majanduslik põhjendus ja loogika kriisi...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes