TRK 1140x140 ee gif
21.05.2019 Teisipäev

Kui kaua hiljem võib arve esitada?

Epp Lumiste, vandeadvokaat, Advokaadibüroo ALTERNA
Epp Lumiste, vandeadvokaat, Advokaadibüroo ALTERNA erakogu
Kui kaua hiljem võib arve esitada? Kas pean seda aktsepteerima, kui esitatakse ligi pool aastat hiljem? Mõjutamiseks vist eriti variante ei ole?

Vastab Epp Lumiste, vandeadvokaat, Advokaadibüroo ALTERNA

Käibemaksuseaduse  § 37 kohustab väljastama arvet 7 päeva jooksul alates kauba müügist või teenuse osutamisest.

Sisendkäibemaksu saab maha arvata üksnes siis, kui teine maksukohustuslane on esitanud § 37 nõuetele vastava arve (KMS § 31 lg 1). Kui arve on esitatud umbes pool aastat hiljem, siis ei pruugi maksuamet enam võimaldada sisendkäibemaksu maha arvata.

Kui teenus või kaup on saadud, siis puudub alus arvata, et see on tasuta osutatud. Küll aga võib arve niivõrd hiline esitamine tekitada kahju (st välistada sisendkäibemaksu mahaarvamise). Teiselt lepingupartnerilt on võimalik küsida tekitatud kahju hüvitamist (ehk sisendkäibemaksu summale vastava summa ulatuses tekitatud kahju hüvit

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Vormista tellimus!

Raamatupidamisuudiste tellimus sisaldab:

  • Reklaamivaba paberajakirja
  • Ligipääsu "Meistri eri" artiklitele
  • E-arvete koostajat
  • Elektroonilisel kujul trükiajakirja
  • E-konsultatsioone
  • Blankette ja dokumentide näidiseid

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes