11.07.2019 Neljapäev

Kas veepudel koos ettevõtte logoga on maksustatav erisoodustusena või mitte?

Aina enam soetavad ettevõtted töötajatele korduvkasutatavaid veepudeleid, et töölepinguga töötaja veetarbimist parandada. Kas selline veepudel, kuhu ettevõtte laseb peale panna ka ettevõtte logo, on maksustatav erisoodustusena või mitte? Joogivesi seda teadaolevalt ei ole, kuna tegemist on töötaja tervise hoidmise ja parandamisega.
Kas veepudel koos ettevõtte logoga on maksustatav erisoodustusena või mitte?
Kas veepudel koos ettevõtte logoga on maksustatav erisoodustusena või mitte? Foto: erakogu

 

Vastab Ingrid Usar, maksunõustaja, KPMG Baltics

Tulumaksuseaduse § 48 lõike 4 kohaselt on erisoodustus igasugune kaup, teenus, loonustasu või rahaliselt hinnatav soodustus, mida antakse isikule seoses töö- või teenistussuhtega, juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmeks olekuga või pikaajalise lepingulise suhtega, olenemata erisoodustuse andmise ajast. 

Antud olukorras on tegemist erisoodustusega, kuna tegemist on töötaja jaoks rahaliselt hinnatava hüvega ning joogipudelitele tehtud kulutused ei kuulu ka maksuvabade tervise edendamise kulude alla. Seega tuleb tööandjal joogipudelite hinnalt...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!