TRK 1140x140 ee gif
11.07.2019 Neljapäev

Kas veepudel koos ettevõtte logoga on maksustatav erisoodustusena või mitte?

Kas veepudel koos ettevõtte logoga on maksustatav erisoodustusena või mitte?
Kas veepudel koos ettevõtte logoga on maksustatav erisoodustusena või mitte? erakogu
Aina enam soetavad ettevõtted töötajatele korduvkasutatavaid veepudeleid, et töölepinguga töötaja veetarbimist parandada. Kas selline veepudel, kuhu ettevõtte laseb peale panna ka ettevõtte logo, on maksustatav erisoodustusena või mitte? Joogivesi seda teadaolevalt ei ole, kuna tegemist on töötaja tervise hoidmise ja parandamisega.

 

Vastab Ingrid Usar, maksunõustaja, KPMG Baltics

Tulumaksuseaduse § 48 lõike 4 kohaselt on erisoodustus igasugune kaup, teenus, loonustasu või rahaliselt hinnatav soodustus, mida antakse isikule seoses töö- või teenistussuhtega, juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmeks olekuga või pikaajalise lepingulise suhtega, olenemata erisoodustuse andmise ajast. 

Antud olukorras on tegemist erisoodustusega, kuna tegemist on töötaja jaoks rahaliselt hinnatava hüvega ning joogipudelitele tehtud kulutused ei kuulu ka maksuvabade tervise edendamise kulude all

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Vormista tellimus!

Raamatupidamisuudiste tellimus sisaldab:

  • Reklaamivaba paberajakirja
  • Ligipääsu "Meistri eri" artiklitele
  • E-arvete koostajat
  • Elektroonilisel kujul trükiajakirja
  • E-konsultatsioone
  • Blankette ja dokumentide näidiseid

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes