22.05.2019 Kolmapäev

Kas ettevõte võib anda laenu seotud ettevõttele?

Kas ettevõte võib anda laenu seotud ettevõttele?
Kas ettevõte võib anda laenu seotud ettevõttele? pixabay
Kas ettevõte võib anda laenu seotud ettevõttele (mõlemal ettevõttel üks ja sama omanik)? Kas 2% laenu intressimäär on seadusega kooskõlas? Mida sellise tehingu juures peaks kindlasti jälgima?

Õiguslikust seisukohast võib anda laenu seotud ettevõttele mistahes intressiga.

Maksustamisel tuleks juhinduda tulumaksuseaduse (edaspidi – TuMS) § 50 lõikes 4 toodud sättest, mille kohaselt kui residendist juriidilise isiku ja temaga seotud isiku vahel tehtud tehingu hind on nimetatud tehingu turuväärtusest erinev, maksustatakse tulumaksuga summa, mille maksumaksja oleks tuluna saanud, või summa, mille maksumaksja oleks kuluna kandmata jätnud, kui siirdehind oleks vastanud tehingu turuväärtusele.

Seega, kui seotud isikule antud laenu intress on turuintressist madalam, siis vähem saadud intress on tulumaksuga maksustatav 20/80 määraga.

Äriühingute vahel tuleks lähtuda turuintressist, sest TuMS-i § 48 lõike 4 punktis 6 to

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Vormista tellimus!

Raamatupidamisuudiste tellimus sisaldab:

  • Reklaamivaba paberajakirja
  • Ligipääsu "Meistri eri" artiklitele
  • E-arvete koostajat
  • Elektroonilisel kujul trükiajakirja
  • E-konsultatsioone
  • Blankette ja dokumentide näidiseid

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes