24.07.2019 Kolmapäev

Inimsõbralik töökeskkond aitab ennetada stressi

Juhi kõrged nõudmised, kriitika kehva töö pärast, soovimatus aidata, juhendada, vastuseis töötingimuste parandamisele tekitavad stressi.
Inimsõbralik töökeskkond aitab ennetada stressi
Inimsõbralik töökeskkond aitab ennetada stressi

Stress on universaalne nähtus ja tööstress ei erine oma olemuselt ükskõik mil muul põhjusel tekkinud stressist. Stressi põhjustest on oluline õigel ajal rääkida, et seda võimalikult varakult maandada ja suuremat kahju ennetada.

Stressi tekke üldised põhjused on peidus nii keskkonnas kui isiksuse (reaktsiooni) tüübis. Keskkonnamõju väljendub selles, et inimene tajub ümbritsevat keskkonda enda suhtes ohtlikuna või suisa vaenulikuna. Järelikult tuleb ka tööstressi põhjuseid otsida sealt.

Halvad kolleegid

Inimest võib ohustada näiteks kaastöötajate halvustav suhtumine, kius, tagarääkimine, manipulatsioon. Võib-olla koguni konkurents töökoha pärast. Samasugune suhtumine võib lähtuda ülalt – juhilt. Peale selle juhi kõrged nõudmised, kriitika kehva töö pärast, soovimatus aidata,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!