25.02.2020 Teisipäev

Euroopa Kohus selgitas käibemaksukohustuslaseks registreerimise piirmäära arvutamist

Käibemaksuseaduse (KMS) § 19 lg 1 kohaselt tekib isikul käibemaksukohustuslaseks registreerimise kohustus, kui tema maksustatav käive ületab 40 000 euro piirmäära kalendriaasta algusest arvates. Nimetatud piirmäära hulka ei arvata põhivara võõrandamist.
Tõnis Elling, juhtiv maksunõustaja ja käibemaksuekspert, Ernst&Young
Tõnis Elling, juhtiv maksunõustaja ja käibemaksuekspert, Ernst&Young Foto: Erakogu

Registreerimiskohustust ei teki, kui isiku kogu maksustatava käibe moodustab nullprotsendise käibemaksumääraga maksustatav käive, välja arvatud kauba ühendusesisene käive ja KMS § 10 lõike 4 punktis 9 nimetatud teenuse käive, kui teenust osutatakse teise liikmesriigi maksukohustuslasele või piiratud maksukohustuslasele. Viimane lause on küll pisut lohisev, aga mõte on selles, et kui isikul on ainult 0% käive (välja arvatatud ühendusesisene käive), siis tal registreerimiskohustust ei teki. Kui tal on aga 0% käivet ja ka ühendusesisest käivet või muu määraga maksustatavat käivet, siis tekib.

See, et Eestis ja ka teistes liikmesriikides on kehtestatud registreerimiseks piirmäär,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!