10.03.2021 Kolmapäev

Eraisikutevaheliste tehingute maksustamine

Suurt osa eraisikutevahelistest tehingutest ei maksustata. Enamjaolt on see õigustatud, kuid leidub rida tehinguid, mis toovad kaasa ka maksukohustuse kas kauba müüjale, teenuse osutajale või eraisikust tööandjale. Seetõttu tuleks eraisikute vahelistes tehingutes esmalt selgeks teha, millised on tehingu eesmärgid ning millised kohustused nendega kaasneda võivad.

Ene Liis Lisovik, nooremmaksunõustaja, KPMG
Ene Liis Lisovik, nooremmaksunõustaja, KPMG Foto: erakogu

Ettevõtluselt teenitud tulu on maksustatav

Sageli leiame oma kodudest tarbeesemeid, mis on oma otstarbe täitnud ning seejärel toanurka või riiulisse seisma jäänud. Tihti soovime nendele asjadele näiteks mõne internetiplatvormi abiga uusi omanikke leida. Selliselt läbiviidud müügitehinguid käsitletakse isiklikus tarbimises oleva kauba müügina, millelt saadud kasu tulumaksuga ei maksustata ega deklareerita.

Erinev on olukord siis, kui eraisik ostab kaupa ning müüb selle edasi. Sellise tegevuse puhul tuleks arvestada võimalike maksukohustustega.

Kui tegemist on ühekordse...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!