19.10.2020 Esmaspäev

20. juulist kehtivad välismaalaste seaduse muudatused

Välismaalaste seadust on muudetud sel aastal neljal (4!) korral. Viimased muudatused võeti Riigikogus vastu 17.06.2020. a ning 20.07.2020. a jõustus välismaalaste seaduse, tulumaksuseaduse ja maksukorralduse seaduse muutmise seadus (Eestis töötamise reeglite väärkasutuse vähendamine).

Jaanika Reilik-Bakhoff, advokaat, advokaadibüroo Pallo&Partnerid
Jaanika Reilik-Bakhoff, advokaat, advokaadibüroo Pallo&Partnerid Foto: erakogu

Välismaalaste seadust (VMS) puudutavad normid on tänaseks jõustunud, tulumaksu ja maksukorralduse normid jõustuvad 01.01.2021. a. Käesolev artikkel selgitab, mis oli viimaste VMS-i muudatuste ja täienduste eesmärk ning mis praktilise poole pealt seaduses muutus.

Seletuskirja kohaselt oli muudatuste eesmärgiks aidata vähendada välismaalaste Eestis töötamise regulatsioonide kuritarvitamist ning suunata välismaalasi ja nende tööandjaid õiguskuulekamale käitumisele.

Esiteks, täiendati VMS § 106 lõikega 19. VMS § 106 reguleerib Eestis enim kasutatavat välismaalaste töötamise vormi: lühiajalist Eestis töötamise registreeringut. Nimetatud täiendusega...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!