26.02.2018 Esmaspäev

Tulumaksu tagastamine mitteresidendile

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)
Maksu- ja tolliamet tagastab enammakstud tulumaksu isikule residendist füüsilise isiku tuludeklaratsiooni alusel arvutatud summas mitteresidendile 1. oktoobriks (tulumaksuseaduse § 46 lõige 6).

Enammakstud kinnipeetud tulumaksu tagastamise taotlust eraldi esitama ei pea, maksu- ja tolliamet tagastab esitatud tuludeklaratsiooni alusel arvutatud enammakstud tulumaksu maksumaksja pangakontole.

Tagastatava summa ülekandmisel maksukohustuslase välisriigis olevale pangakontole on maksu- ja tolliametil õigus tagastatava summa ülekandmise kulud tagastatavast summast maha arvata (maksukorralduse seadus § 106 lg 4).

Kui väljamakse tegemisel on tulumaksu kinni peetud enam, kui maksuleping (Eesti ja välisriigi leping tulumaksuga topeltmaksustamise vältimiseks) ette näeb (näiteks puudus tol ajal residentsuse tõend), siis saab mitteresident välislepingus sätestatust enammakstud tulumaksu tagasi taotleda, esitades Eesti Maksu- ja Tolliametile taotluse vormil TM 3, täites vormi TM 3 osa IV (või samu andmeid sisaldava tulumaksu tagastamise taotluse). Taotlusele lisatakse vajalikud lisadokumendid, mis kinnitavad enammakstud tulumaksu tasumist ja residentsuse tõendi. Kui aga välislepingust tulenevat soodsamat määra kohaldatakse kohe väljamakse tegemisel, siis enammakstud tulumaksu ei teki ning vormi TM 3 osa IV täita pole vaja.

Välisriigi maksuhaldur kinnitab vormi TM 3 osas III saaja residentsust maksulepingu mõttes.

Lisainfo

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.