TRK 1140x140 ee gif
22.07.2011 Reede

VAT numbri saamine

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Kuidas saab offshore-firma Eestis VAT numbri?

Vastab Larssen CS maksukonsultant Leonid Agejev:

Mis tahes mitteresidendist äriühing võib saada Eestis VAT numbri. Samas tuleb arvestada ka seda, et numbri saamiseks ei piisa üksnes vastavast soovist.

Selleks peab äriühingul olema (või lähiajal tekkima) käive käibemaksuseaduse (KMS) tähenduses, mille kohta on maksuhalduril õigus nõuda kinnitust.

Registreerimisprotseduur on EL-i ja kolmandate riikide residentidest äriühingutele erinev. Kolmanda riigi resident peab Eestis registreerima püsiva tegevuskoha või määrama maksuesindaja. EL-i resident ei pea seda tegema.

Allikas: KMS § 20 lg 6. 
 

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes