20.07.2011 Kolmapäev

Käibemaksu kajastamine EL kütusearvel

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Eesti OÜ osutab teenust teisele Eesti OÜ-le. Teenuse sisu on kaupade vedu EL-s, millega seoses soetatakse tema veokitele kütust EL-s. Kui nüüd teenuse osutaja OÜ esitab arve EL-s (mitte Eestis) soetatud kütuse kohta sellele teisele OÜ-le, kas ta arvele peab lisama käibemaksu? Sama küsimus oleks ka teemaksude kohta, mida teenuse osutaja tasub.

Vastab MTA spetsialist Kaia:

Arvel ei pea kajastama tehtud kulutuste edasimüüki, vaid osutatavat teenust.
Teenuste maksustamisest on võimalik lugeda MTA kodulehelt: frhttp://www.emta.ee/index.php?id=28465

Täiendav küsimus: Aga teenuse üks osa ongi see, et tellija maksab kinni ostetud kütuse. Kas siis peab sellele lisama käibemaksu?

Vastus:

Teenus koosnebki üldjuhul paljudest komponentidest (nt kütus, auto remondikulud, autojuhi töötasu ja sellelt makstavad maksud jne). Kui osutate teenust, mitte ei müü kaupa (kütus), tuleb järgida teenuse maksustamise reegleid.

Kui Eesti maksukohustuslane osutab veoteenust teisele Eesti maksukohustuslasele või piiratud maksukohustuslasele, on käibe tekkimise koht Eesti olenemata sellest, kus vedu toimub ja teenus maksustatakse käibemaksuga.
Kui veoteenus on seotud ekspordi, impordi või välistransiidi tolliprotseduuriga, maksustatakse teenus 0% käibemaksumääraga olenemata sellest, kellele seda osutatakse (§ 15 lg 4 p 8-10).

Kaubaveoteenuste maksustamisest saab lugeda MTA kodulehelt

MTA foorum

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes