TRK 1140x140 ee gif
28.03.2012 Kolmapäev

Olulisemad muudatused käibemaksuseaduses alates 1. aprillist 2012

Hinda seda artiklit
(0 hinnangut)

Olulisemad muudatused käibemaksuseaduses alates 1. aprillist 2012Aprillist jõustuvad järgmised käibemaksuseaduse muudatused:

  •  kulla käibelekehtestatakse pöördmaksustamise erikord. Erikorda rakendatakse kullamaterjalile, sealhulgas pooltoodetele, mille puhta kulla sisaldus on vähemalt 325 tuhandikku kaaluosa ning teatud juhtudel ka investeeringukullale. Pöördmaksustamise erikord rakendub ainult juhul, kui nii müüja kui ka ostja on ennast registreerinud käibemaksukohustuslasena. Kui ostjaks on füüsiline isik või juriidilisest isikust mittemaksukohustuslane, siis rakendub kulla müügile tavakord.
  •     Täpsustatakse käibemaksuseaduse § 15 lõike 2 punktis 3 nimetatud perioodilise väljaande sõnastust, kus sõnad „perioodiline väljaanne“ asendatakse sõnadega „perioodiliselt väljaantav trükis“. Seaduse muudatusega on täielikult välistatud madaldatud maksumäära kasutamine perioodilise väljaande võõrandamisel muud moodi, kui trükisena.
  •     Muudatustega täiendatakse maksuvaba impordi tingimusi selliselt, et käibemaksuga ei maksustata kauba importi ka juhul, kui kauba impordi ja selle kauba Euroopa Ühenduse sisese (edaspidi ühendusesisese) käibe deklareerib välisriigi isikust importija esindajana tolliagentuur. Erinevalt tavapärasest olukorrast, kus kauba importijaks ja deklareerijaks on kauba ostja, ei deklareeri tolliagentuur kui esindaja kauba ühendusesisest käivet oma käibedeklaratsioonis (KMD), vaid deklareerib nimetatu ainult tema poolt esitatavas ühendusesisese käibe aruandes (VD).
  •     Muudatustega piiratakse aktsiisilaos 0%-lise maksumäära kasutamist. 0%-list maksumäära saab kasutada vaid juhul, kui kaup on aktsiisilaos ajutises aktsiisivabastuses, st näiteks tarbimisse lubatud kütus maksustatakse aktsiisilaos 20%-lise käibemaksumääraga.
  •     Muudatustega täpsustatakse, millal liisinguandja saab liisingule antud eseme remontimiseks ning hooldamiseks saadud kaupadelt ja teenustelt sisendkäibemaksu maha arvata.

Käibemaksuseaduse ja vedelkütuse seaduse muutmise seaduse leiab siit.

MTA

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes