31.10.2022 Esmaspäev

Töötervishoiuarst ettevõttesse kohale Esile tõstetud

Vahetasime töötervishoiuteenuse pakkujat ning oleme veidi segaduses. Eelmine teenusepakkuja käis meil tootmises töökeskkonda vaatamas ja inimestega suhtlemas, aga uus seda teha ei soovi, ta saab vajaliku info riskianalüüsist. Kas tööandja saab nõuda, et töötervishoiuarst tuleks ettevõttesse kohapeale?

Loomulikult tutvub töötervishoiuarst ka töökeskkonna riskianalüüsiga, kuid paraku ei ole alati kõik ohud riskianalüüsis kajastatud või nende võimalikku mõju on alahinnatud.
Loomulikult tutvub töötervishoiuarst ka töökeskkonna riskianalüüsiga, kuid paraku ei ole alati kõik ohud riskianalüüsis kajastatud või nende võimalikku mõju on alahinnatud. Foto: pixabay

Vastab Piret Kaljula, tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant:

Töötervishoiuarsti kohustus tutvuda töötaja töökeskkonna ja töökorraldusega töökohal on sätestatud Sotsiaalministri 24.04.2003 määruses nr 74 „Töötajate tervisekontrolli kord“ § 5 lõikes 4.

Selleks, et töötervishoiuarst saaks hinnata konkreetse töö või töökorralduse sobivust konkreetsel töötajal, peab ta lisaks...


Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!