19.10.2021 Teisipäev

Töötajad kardavad vaktsiini Esile tõstetud

Vastavalt riskianalüüsile on meil töötajate vaktsineerimine vältimatult vajalik. Paljud töötajad aga kardavad võimalikke kõrvaltoimeid ning tahaksid oma küsimustele vastuseid saada just eksperdilt. Kuidas saaksime oma töötajaid vaktsineerima julgustada?

Paljud töötajad aga kardavad võimalikke kõrvaltoimeid ning tahaksid oma küsimustele vastuseid saada just eksperdilt.
Paljud töötajad aga kardavad võimalikke kõrvaltoimeid ning tahaksid oma küsimustele vastuseid saada just eksperdilt. Foto: pexels

Vastab Sandra Kuus, Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist: 

Kõikide küsimuste puhul soovitame töötajatel alati kõigepealt pöörduda oma vahetu juhi, töökeskkonnaspetsialisti, -voliniku või muu tööandja esindaja poole. Antud teema puhul võib aga tavapärasel esindajal spetsiifilistest teadmistest puudu jääda, kuid siinkohal pakub abi Eesti Haigekassa.

Kõikidel tööandjatel on võimalus haigekassa kaudu tellida oma töötajatele individuaalne seminar lektor-eksperdiga, mille käigus tervishoiuspetsialist annab põhjaliku ülevaate vaktsiinidest, vaktsineerimise protsessist ning ka võimalikest ohtudest. Samuti vastatakse kõikidele tekkinud küsimustele. Ekspert-lektori teenus on tasuta, teenuse kasutamiseks või täpsustavate küsimuste tekkimisel kirjuta aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Kohtumise aeg on 30-45 min. Kohtumisel käsitletakse alljärgnevaid teemasid: 

  • Keha (immuunsüsteemi) vastus viirusnakkusele;
  • Vaktsineerimine vs viirusnakkus, vaktsiinide võimalikud kõrvaltoimed, vaktsiinidega välditavad haigused;
  • Covid vaktsiinide olemus;
  • Vaktsineerimisega seotud arvamused ja müüdid;
  • Covid vaktsineerimise läbiviimine.
Haigekassa teise teenusena on võimalik piisava huvi korral enda töökohale tellida ka vaktsineerija. See sobib hästi sellisel juhul, kui töötajate jaoks asub lähim võimalik vaktsineerimispunkt liiga kaugel või on avatud ebasobivatel aegadel, samuti saavad töötajad sellisel juhul olla kindlad, et vaktsineerimiseks kulunud aeg arvestatakse tööaja sisse. Vaktsineerija kutsumiseks peab ettevõttes olema vähemalt viis vaktsiini soovijat, teenuse kasutamiseks kirjuta aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!