26.09.2022 Esmaspäev

Osalise tööajaga töötamise omapärad Esile tõstetud

Soovime tööle võtta töötaja, kellele on tööd anda 10 tundi nädalas. Kuidas töölepingus tööajas kokku leppida või sõlmida hoopis käsundusleping? Kas töötajale kehtib ka ravikindlustus?

Ka osalise tööajaga töötamise korral tuleb pooltel konkreetselt kokku leppida mitu tundi päevas, nädalas või kuus töötaja töötab.
Ka osalise tööajaga töötamise korral tuleb pooltel konkreetselt kokku leppida mitu tundi päevas, nädalas või kuus töötaja töötab. Foto: pixabay

Vastab Heli Ojavee, tööinspektsiooni tööinspektor-jurist:

Töö tegemiseks sõlmitakse tavaliselt tööleping. Käsundusleping on oma olemuselt võlaõiguslik teenuse osutamise leping. Teenuse osutamise lepingu sõlmimine on seaduspärane, kui teenuse osutajat saab lugeda oma ala asjatundjaks ja ta on töö tegemise viisi, aja ja koha valikul olulisel määral iseseisev. Kui aga töö tegija allub tööandja juhtimisele ja kontrollile, on töölepingu seaduse (edaspidi TLS) kohaselt tegemist töösuhtega ning poolte...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!