04.01.2021 Esmaspäev

Hüvitis teisest haiguspäevast Esile tõstetud

Kas vastab tõele, et sellel aastal peab tööandja maksma töövõimetuslehe eest juba alates teisest haiguspäevast?

Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja
Meeli Miidla-Vanatalu, tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Foto: erakogu

Vastab Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja:

Jah, kuid seda vaid ajutiselt ehk kuni 30. aprillini sel aastal. Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatus (§ 12 ülamärkega 2) jõustus 1. jaanuarist ja kehib neli kuud. Sel perioodil peab tööandja tõesti maksma töötajale haigushüvitist haigestumise või vigastuse teise kuni viienda kalendripäeva eest 70% töölepingu seaduse § 29 lõikes 8 sätestatud korras arvutatud töötaja keskmisest töötasust. Kui töövõimetusleht kestab kauem, siis alates kuuendast päevast makstakse haigushüvitist ravikindlustuse seaduse alusel haigekassa vahenditest.

Uus kord ei kehti nende töövõimetuslehtede kohta, mis on välja kirjutatud enne 2021. aasta 1. jaanuari. Nende töövõimetuslehtede osas kehtib senine kord, mis sätestas, et tööandja maksab haigushüvitist neljanda kuni kaheksanda kalendripäeva eest.

Pikemalt sel teemal Eesti Haigekassa kodulehelt https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/haigushuvitis-010121-300421.

Juhul, kui tööandja jätab töötajale seadusega ettenähtud haigushüvitise välja maksmata, tekib töötajal nõudeõigus, millega võib pöörduda töövaidluskomisjoni või kohtusse nelja kuu jooksul arvates nõude tekkimisest.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!