15.10.2021 Reede

Välisriigis kinni peetud tulumaks Esile tõstetud

Eesti ettevõte pakub Omaanis olevale ettevõttele teenust. Maksmine käib esitatud arve alusel. Omaani ettevõte peab väljamakselt kinni tulumaksu. Ma saan aru, et hiljem kui Eesti ettevõte soovib endale dividende maksta, siis saab ta selle kinnipidamise kuidagi arvesse võtta. Kuidas tuleb selline laekumine deklareerida? Kuidas tuleb seda raamatupidamises kajastada (kas tuleb lisaks müügitulule ka dividendi kohustusena üles võtta)? Kuidas tuleb hiljem deklareerida dividendi väljamaks lisaks tavapärasele kajastamisele (TSD lisa 7 ja INF 1)? 

Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW
Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW:

Omaanis peetakse kinni tulumaksu Eesti ettevõtte tulust, mille Eesti ettevõtte sai teenuse osutamise eest Omaanis. Eesti ettevõttel on õigus arvesse võtta välisriigis juba kinnipeetud tulumaksu dividendide väljamaksetelt arvutatud tulumaksukohustuse vähendamiseks. Deklareerimise kohta on toodud täpsemalt siin:

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!