12.11.2020 Neljapäev

Mis on bussipilet? Esile tõstetud

Minu küsimus puudutab rahvusvahelisi vedusid tegevaid autojuhte. Reis lõppeb Tallinnas ja auto jäetakse sinna (sealt algab ka järgmine reis.) Juhi elukoht on Haapsalus (ettevõte on ka Haapsalus). Tallinnast Haapsallu ja hiljem uuesti Tallinna sõidab autojuht liinibussiga. Küsimus on järgmine. Kas bussipilet on komandeeringuga seotud kulu või kuulub see autojuhile kompenseerimise korral erisoodustusena maksustamisele nagu sõit töölt koju? 

Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG  Baltics
Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG Baltics Foto: erakogu

Vastab Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Nimetatud kulu maksustamisel tuleks lähtuda eelkõige sellest, mis on märgitud töötaja töölepingujärgseks töö tegemise kohaks.

Juhul, kui selleks on Haapsalu, saab käsitleda Tallinna-Haapsalu vahelist sõitmist osana töölähetusest, millisel juhul on sellega seonduv transpordikulu hüvitatav maksuvabalt.

Juhul, kui töö tegemise kohaks on märgitud näiteks Tallinn, tuleb lähtuda tulumaksuseaduse § 48 lõikest 51, mis sätestab, et erisoodustusena ei maksustata töötajate elu- ja töökoha vaheliseks transpordiks kasutatud ühistranspordi piletihinna hüvitamist. Samuti ei maksustata erisoodustusena tööandja ettevõtlusega seotud kulutusi töölepingu alusel töötava töötaja transpordiks elu- ja töökoha vahel, kui töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes