15.04.2021 Neljapäev

Kuidas pidada arvestust pakendiliikide asjus? Esile tõstetud

Palun seletage lahti: aktsiisi maksmise kohustus tekib vaid ettevõtjal, kes laseb turule kaupa plastist pakendis, mille mass on üle 24 kg kvartalis ja üle 99 kg aastas, ja muust materjalist pakendis, mille mass on üle 49 kg kvartalis ja üle 199 kg aastas. Kuidas aru saada, kas see kuni 199 kg aastas on ülejäänud pakendiliikide osas kokku või eraldi? Mul ei ole midagi arvestuse pidamise vastu, ainult kuidas seda peab tegema? Kas on mingi nõue, kindlad vormid? Palun soovitusi.

Ingrid Usar, maksunõustaja, KPMG Baltics
Ingrid Usar, maksunõustaja, KPMG Baltics Foto: erakogu

Vastab Ingrid Usar, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Pakendiaktsiisi seaduse § 8 lg 2 kohaselt on aktsiisist täielikult vabastatud Eestis turule lastud kauba, teisest liikmesriigist soetatud ja imporditud kauba plastist pakend massiga alla 25 kilogrammi kvartalis ja kauba muust materjalist pakend massiga alla 50 kilogrammi kvartalis.

Sellest tulenevalt tekib aktsiisimaksmise kohustus, kui turule lastakse plastist pakendit aastas rohkem, kui seaduses sätestatud piirmäär 100 kg ja...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!