06.07.2021 Teisipäev

Kas ja kuidas tohib nõudeid kustutada? Esile tõstetud

Soovin abi hankija arvete aegumise asjus. Võtsin üle raamatupidamise seisuga aprill 2020. Ettevõttel on ostuaruandes üleval paar arvet, mis on vanemad kui 3 aastat. Kas ja kuidas tohib neid nõudeid kustutada?
Hankijad ei ole ettevõttele võlgnevuse meeldetuletusi saatnud.

Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor Foto: erakogu

Vastab Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor:

Tegemist on finantskohustistega ning RTJ 3 “Finantsinstrumendid” punkti 46 kohaselt eemaldatakse finantskohustis bilansist siis kui see on rahuldatud, lõpetatud või aegunud. Teie puhul tuleks ilmselt kõne alla aegumine. Seega peaks ettevõtte juhtkond hindama, kas nõuded on aegunud või ei.  See kas teise poole nõue on aegunud või mitte, on juriidiline küsimus ning lisaks tähtaja möödumisele võib see sõltuda mitmetest muudest asjaoludest.

Raamatupidamisaruannete koostamisel tuleb lähtuda konservatiivsuse printsiibist, mille kohaselt aruandeid tuleb koostada kaalutletult ja ettevaatlikult, sh tuleb vältida kohustiste ja kulude...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!