18.06.2021 Reede

Intress ja maksuvaba käive Esile tõstetud

Ettevõte, kes on andnud teisele äriühingule laenu, kajastab intressitulu iga aasta lõpus. Kas see intress kuulub ka käibedeklaratsioonil kajastamisele kui ettevõtte maksuvaba käive? 

Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW
Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW:

Käibedeklaratsiooni (KMD) lahtris 8 märgitakse maksuvaba käive vastavalt käibemaksuseaduse § 16 lõigetes 1, 2, 21 ja 5 sätestatule. Lg 21  p 2 järgi on laenutehingute (sealhulgas tarbijakrediit, hüpoteeklaenud ja muud...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255