14.07.2021 Kolmapäev

Pangalaen vennale sai õele probleemiks Esile tõstetud

Õde võttis vennale pangalaenu oma nimel. Oli kokkulepe, et laenu tegelik tagasimaksja on vend, kes aga hakkas varsti kohustusest kõrvale hiilima ning laenukoorem on langenud õele. Kas on mingi võimalus näiteks notari juures see väikelaen venna nõusolekul ja juuresolekul tema nimele kirjutada (hoolimata sellest, et ta pole võimeline oma laenu kohusetundlikult tasuma)? Kas õel on võimalus sellest laenust pääseda?

Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone
Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone Foto: erakogu

Vastab Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone:

Laenuleping ümbervormistamiseks tuleks esmalt pöörduda laenuandja poole. Laenulepingu muutmist ja laenu ümbervormistamist teise isiku nimele otsustab ennekõike laenu andnud pank, võttes arvesse laenulepingu tingimusi, teise isiku  maksevõimet jm laenu andmisele muidu kehtestatuid nõudeid. Sealjuures peavad laenu ümbervormistamisega olema nõus nii esialgne laenuvõtja kui ka isik, kelle nimele laen soovitakse vormistada.

Siiski tuleb siinkohal märkida, et kui isiku...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!