07.07.2022 Neljapäev

Kuidas on asjad puhkusekompensatsiooniga? Esile tõstetud

Inimesega on sõlmitud tähtajaline tööleping. Kui see lõpeb, kas peab talle maksma puhkusekompensatsiooni? 

Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP
Päivi Margna, jurist, Advokaadibüroo LMP Foto: erakogu

Vastab Päivi Margna, jurist, advokaadibüroo LMP:

Töölepingu seaduse kohaselt on isikul vaatamata töölepingu tüübile (kas tähtajaline või tähtajatu) õigus puhkusele (§ 54 lg 1).

Kui töölepingu lõppedes ei ole isik sissenõutavaks muutunud põhipuhkust ära kasutanud, siis tuleb aegumata põhipuhkus hüvitada töötajale rahas (§ 71).

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!