23.12.2015 Kolmapäev

Kuidas näeb välja MTÜ tütarettevõtte loomine?

Mittetulundusühing soovib luua tütarettevõtte, samuti mittetulundusühingu. Kuidas näeb välja „tütre“ loomise protseduur ja mis muutub „ema“ raamatupidamisarvestuses?

Tatjana Kalin, vandeadvokaat
Tatjana Kalin, vandeadvokaat Foto: Emirlin Consult

Vastab Tatjana Kalin, vandeadvokaat, õigusbüroo Emirlin Consult:

Mittetulundusühingute seadus (edaspidi – seadus) ei näe ette mittetulundusühingu tütarettevõtte loomise võimalust (erinevalt äriseadustikust, kus selline võimalus äriühingute jaoks on sätestatud §-s 6).

Seaduse  §-s 65 on sätestatud, et mittetulundusühingu jagunemine toimub likvideerimismenetluseta jaotumise või eraldumise teel. Põhikirjaga võib ette näha, et jagunemine on või ei ole lubatud ainult põhikirjas ettenähtud tingimustel. Seaduse  § 33 kohaselt võivad mittetulundusühingul olla osakonnad, kui see on ette nähtud põhikirjaga. Osakonnad ei ole juriidilised isikud. Osakonna organid ja nende pädevus nähakse ette mittetulundusühingu põhikirjas.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes