02.02.2015 Esmaspäev

Liikluskindlustus juhtum - kes hüvitab kuluks kantava 10% sisendkäibemaksust? Esile tõstetud

Paar nädalat tagasi sõitis lumesahk minu pargitud autole sisse. Auto kuulub OÜ-le. Kindlustusfirma (If Kindlustus) saatis mulle kirja, et nemad hüvitavad remondi maksumuse (1378 eur) ilma KM-ta. Mina, kannatanu, pean aga ära maksma käibemaksuga arve. Samas kui uue seaduse järgi on firmal õigus tagasi saada ainult 10% KM-st. Minu küsimus - kes hüvitab ülejäänu 10%? Olen küsinud siit ja sealt, aga ühest vastust pole saanud.

Vastab Kalju Hanni, advokaat, Heringson GLO

Kalju Hanni, advokaat, Advokaadibüroo Heringson GLO
Kalju Hanni, advokaat, Advokaadibüroo Heringson GLO Foto: Heringson GLO

Sõltub täpsemalt sõlmitud kindlustuslepingust. Teatud kindlustusandjad hüvitavad ka selle käibemaksu 50% osa, mida ettevõte tagasi ei saa. Kindlustusandjad on palunud neid sellest kindlasti teavitada. Seega soovitan küsimusega pöörduda kindlustusandja juurde. Juhul, kui kindlustusandjaga sõlmitud lepingu kohaselt käibemaksu antud osa hüvitamisele ei kuulu, siis on õigus esitada nõue kahju tekitaja vastu. Antud teemat on põhjalikult käsitletud siin  https://www.kindlustusest.ee/blog/

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!