24.07.2017 Esmaspäev

Kas korteriühistu liikmel on õigus küsida ühistu juhatuselt näha ühistu dokumente? Esile tõstetud

Kas korteriühistu liikmel on õigus küsida korteriühistu juhatuselt igakuiselt näha saabunud arveid ja pangaväljavõtet ning üldkoosoleku protokolle? Kui jah, siis kuidas peaks need avalikustama?

Tatjana Kalin, jurist
Tatjana Kalin, jurist Foto: Emirlin Consult

Vastab Tatjana Kalin, Emirlin Consult: Korteriühistu lähtub majandus- ja juhtimistegevuses mittetulundusühingute seadusest, korteriomandiseadusest, korteriühistuseadusest ja ühistu põhikirjast.

Korteriühistu liikmetel on õigus tutvuda korteriühistu tegevusega seotud dokumentidega. Juhatus annab igale ühistu liikmele tutvumiseks majandustegevuse aastakava ja bilansi (KÜS‑i § 15). Korteriühistu liige võib tutvuda ühistu pangakonto väljavõttega juhatuse määratud kohas.

Korteriühistu liikmel on õigus saada üldkoosoleku protokolli või selle osa ärakirja. Protokoll peab olema ühistu liikmetele kättesaadav, kui üldkoosolekust on möödunud 14 päeva (mittetulundusühingute seaduse § 21 lg 7).

Kui ühistu liige soovib tutvuda üldkoosoleku protokolli ja osalejate nimekirjaga, peab ta pöörduma juhatuse poole kirjalikus vormis.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!