gif Company 930x140 ee

 

24.07.2017 Esmaspäev

Kas korteriühistu liikmel on õigus küsida ühistu juhatuselt näha ühistu dokumente? Esile tõstetud

Tatjana Kalin, jurist
Tatjana Kalin, jurist

Kas korteriühistu liikmel on õigus küsida korteriühistu juhatuselt igakuiselt näha saabunud arveid ja pangaväljavõtet ning üldkoosoleku protokolle? Kui jah, siis kuidas peaks need avalikustama?

Vastab Tatjana Kalin, Emirlin Consult: Korteriühistu lähtub majandus- ja juhtimistegevuses mittetulundusühingute seadusest, korteriomandiseadusest, korteriühistuseadusest ja ühistu põhikirjast.

Korteriühistu liikmetel on õigus tutvuda korteriühistu tegevusega seotud dokumentidega. Juhatus annab igale ühistu liikmele tutvumiseks majandustegevuse aastakava ja bilansi (KÜS‑i § 15). Korteriühistu liige võib tutvuda ühistu pangakonto väljavõttega juhatuse määratud kohas.

Korteriühistu liikmel on õigus saada üldkoosoleku protokolli või selle osa ärakirja. Protokoll peab olema ühistu liikmetele kättesaadav, kui üldkoosolekust on möödunud 14 päeva (mittetulundusühingute seaduse § 21 lg 7).

Kui ühistu liige soovib tutvuda üldkoosoleku protokolli ja osalejate nimekirjaga, peab ta pöörduma juhatuse poole kirjalikus vormis.

gif Company 930x140 ee

 

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes