23.09.2021 Neljapäev

Kas äriühingu omanik vabaneb pärast müüki vastutusest? Esile tõstetud

Ettevõtte omanik (samas juhatuse liige) soovib äriühingu müüa. Kas peale ostu-müügilepingu sõlmimist on juhatuse liige vastutav toimunud tehingute eest firmas, millel on uued omanikud?

Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister
Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister Foto: erakogu

Vastab Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister:

Vastavalt äriseadustiku § 187 lõikele 1 peab juhatuse liige täitma oma kohustusi korraliku ettevõtja hoolsusega. Äriseadustiku § 187 lõike 2 kohaselt vastutavad juhatuse liikmed, kes on oma kohustuste rikkumisega...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!