11.11.2015 Kolmapäev

Väljamakstud intressidelt tulumaksu kinnipidamisest

Mitteresidendist füüsiline isik andis Eesti ettevõttele turutingimustel intressidega laenu. Kas Eesti ettevõttel tekib väljamakstud intressidelt tulumaksu kinnipidamise kohustus?

Elvira Tulvik, vandeadvokaat
Elvira Tulvik, vandeadvokaat Foto: KPMG Baltics

Vastab vandeadvokaat Elvira Tulvik, KPMG Baltics:

Juriidilisel isikul on tulumaksuseaduse § 41 lg 4 alusel füüsilisele isikule väljamakstud laenuintressidelt tulumaksu kinnipidamise kohustus. Erandiks on juhtum, kus füüsiline isik kogub laekuva laenuintressi spetsiaalsele investeerimiskontole (tulumaksuseaduse § 172) ning teavitab sellest väljamakset tegevat juriidilist isikut.


Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!