28.09.2022 Kolmapäev

Tütarettevõtte toetus tütarettevõttele Esile tõstetud

Kas üks KOV-i tütarettevõte (nt OÜ Soojus) võib anda toetust teistele tütarettevõttele (nt AS-ile Veevärk)? Kas/millised on maksustamisriskid? Mõte on selles, et KOV ei peaks võtma välja dividende OÜ-st Soojus ja samal ajal omandama osalust AS-is Veevärk, vaid tütarettevõtted arveldavad n-ö omavahel. 

Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD, Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone
Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD, Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone Foto: rup.ee

Vastab Cristen Helendi, advokaat, advokaadibüroo Turnstone:

Seadus iseenesest ei piira ühel ettevõttel teha teisele ettevõttele kingitusi või maksta toetusi ja teha annetusi. Tulumaksuseaduse (TuMS) § 1 lõige 3 kohaselt maksustatakse aga tulumaksuga residendist juriidilise isiku ja riigitulundusasutuse kasum selle jaotamisel, sõltumata kasumi jaotamise viisist ja vormist, tehtud kingitused,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!