860x100 kriisi paasterongad
11.02.2020 Teisipäev

Tulu deklareerimisest töötades välismaal Esile tõstetud

Tulu deklareerimisest välismaal töötades.
Tulu deklareerimisest välismaal töötades. Foto: Unsplash
Soomes ehitusteenust osutava Eestis registreeritud ettevõtte töötaja tasub tulumaksu Soome Vabariigile. Kas töötajale võib maksta tulumaksuvabalt toiduraha Soomes kehtiva määra järgi ja kas seda peab deklareerima?

Vastab Mikk Tereping, KPMG Baltics:

Kui töötaja töö tegemise koht on välismaal, siis tulumaksuseaduse § 13 lg 3 punkti 11 kohaselt ei maksustata tulumaksuga väljamakseid, mida tööandja on töötajale teinud välisriigis kehtivates piirmäärades. Deklareerida tuleb residendist füüsilisele isikule tehtud tulu- ja sotsiaalmaksuga, kohustusliku kogumispensioni maksega ja töötuskindlustusmaksega maksustatavad väljamaksed. Kuna piirmäärades tehtud väljamakseid ei maksustata, siis ei tule neid ka deklareerida.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes