22.02.2021 Esmaspäev

Sotsiaalmaksu maksmine olukorras, kus tasu ei maksta, on vale Esile tõstetud

Kas ettevõte tohib töötaja puhul, kes on lisaks ettevõtte juhatuse liige ja omanik, deklareerida ainult sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse aluseks oleva kuumäära, et tagada talle ravikindlustus? Muid makse ei tasuta, kuna väljamakseid ei ole rahaliste vahendite puuduse tõttu toimunud mitu kuud. Või oleks mõistlikum näidata tema puhul osalise koormusega tööd, deklareerida sellelt minimaalne sotsiaalmaks ning seega oleksid ka teised maksud väiksemad?

Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG  Baltics
Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG Baltics Foto: erakogu

Vastab Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Sotsiaalmaksuseaduse § 2 lõike 2 kohaselt makstakse sotsiaalmaksu töötajale kuu eest makstud tasult, kuid mitte vähem kui nimetatud seaduse §-s 21 nimetatud kuumääralt. Seaduse § 2 lõike 1 punkt 4 sätestab sotsiaalmaksu maksmise juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani tulumaksuseaduse § 9 tähenduses liikmele makstud tasudelt. Juhatuse liikme puhul on sotsiaalmaksukohustus ainult juhatuse liikme tasu maksmise korral ning minimaalset...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes