25.02.2021 Neljapäev

Palgata puhkus ja sotsiaalmaks Esile tõstetud

Kui töötaja on omal soovil võtnud kaheks kuuks palgata puhkuse, siis kas tööandja peab selle perioodi eest tasuma selle töötaja eest sotsiaalmaksu? Kui jah, siis millises suuruses?

Triin Ahveldt, maksukonsultant, advokaadibüroo Hedman Partners
Triin Ahveldt, maksukonsultant, advokaadibüroo Hedman Partners Foto: erakogu

Vastab Triin Ahveldt, maksukonsultant, advokaadibüroo Hedman Partners:

Töölepingu alusel töötajale tuleb vastavalt sotsiaalmaksuseaduse § 2 lõike 3 punktile 1 maksta sotsiaalmaksu vähemalt riigieelarvega kehtestatud miinimummääras. 2021. aastal on sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse aluseks olev kuumäär 584 eurot, seega sotsiaalmaksu minimaalne kohustus on tööandja jaoks 192,72 eurot kuus. Juhul kui töötaja ei tööta kalendrikuus ühtegi päeva, siis on kohustuslik märkida töölepingu peatumine tasustamata puhkuse tõttu ka töötajate registrisse, sest selle perioodi eest ei tasuta töötuskindlustusmakset ning seda ei võeta ka tööstaaži arvestusse.

Töövõtu- või käsunduslepingu või muu võlaõigusliku lepingu alusel töötajate puhul sotsiaalmaksu...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!