23.01.2023 Esmaspäev

Miinimumkapitali nõue ja dividendid Esile tõstetud

Veebruarist kaob miinimumkapitali (osakapitali) nõue, kas see on seotud ka dividendi maksmisega? Kas siis tohib tulevikus dividende maksta?

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Vastab Jaak Siim, vandeadvokaat, Cuesta Advokaadibüroo:

Muudatusest tulenevalt enne nende jõustumist sissemakseid tegemata asutatud osaühingutes tekib võimalus tasaarvestada osaühingu sissemakse saamise nõue osaniku vastu osaniku nõudega osaühingu vastu, kui osaühing on teeninud kasumit ja osanikud on otsustanud dividende maksta (äriseadustiku § 520-1 lg 4).

Nii kehtiva õiguse kui ka veebruaris jõustuva muudatuse järgi ei saa jaotada kasumit dividendidena enne sissemaksete tasumist.

Tulevikus on võimalik, et osanikud, kes võiksid saada kasumit teeninud osaühingust...


Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!