30.12.2022 Reede

Laenu ettevõttest võtmine Esile tõstetud

Töötaja soovib ettevõttest laenu võtta. Kui suur võiks laenuintress olla? Kas see laen tuleb deklareerida? Ettevõte annab laenu teisele ettevõttele. Kui suur peaks laenuintress olema? Kas see laen tuleb deklareerida?
Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe
Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe Foto: RUP

Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe:

Laenu andmisel seotud osapoolele tuleks leida võrreldav intressimäär, millega oleks ettevõtja andnud sarnastel tingimustel endaga mitteseotud isikule laenu. Seotud isikute mõiste sätestab Eesti õiguses tulumaksuseaduse (TuMS) § 8.

Võrdluse aluseks võivad olla avalikud andmed (Eesti Panga statistika, Euroopa Keskpanga põhiintressimäärad ja muud usaldusväärsed andmebaasid), mida tuleks hinnata koosmõjul sellise aspektidega nagu laenusumma...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!