27.04.2016 Kolmapäev

Kuidas deklareerida Eesti ettevõtte Venemaal toimuvat transporditeenust?

Kristjan Lund, maksunõustaja
Kristjan Lund, maksunõustaja Foto: KPMG Baltics

Eesti käibemaksukohustuslane (aktsiaselts) osutab kauba veoteenust teisele Eesti käibemaksukohustuslasele (osaühingule). Vedu algab Venemaal ja lõpeb Kasahstanis. Millistes käibedeklaratsiooni lahtrites peab müüja selle tehingu deklareerima?

Vastab Kristjan Lund, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Käibemaksuseaduse (KMS) § 10 lg 1 kohaselt on teenuse käibe tekkimise koht Eesti, kui teenust osutatakse Eestis registreeritud maksukohustuslasele või piiratud maksukohustuslasele või kui teenust osutatakse Eestis oleva asukoha või püsiva tegevuskoha kaudu isikule, kes ei ole üheski liikmesriigis maksukohustuslasena ega piiratud maksukohustuslasena registreeritud isik ega ettevõtlusega tegelev ühendusevälise riigi isik.

Käibemaksu määr on 20% ning teenuse maksustatavat väärtust ja arvestatud käibemaksu summat deklareeritakse käibedeklaratsiooni (vorm KMD) lahtrites 1 ja 4.

Oluline on silmas pidada, et teenuste osutamisel, mis on loetletud KMS-i § 15 lg 4 punktides 8–11, rakendatakse nullprotsendist käibemaksumäära sõltumata isiku, kellele osutatakse teenust, staatusest. Selliste teenuste maksustatava käibe maksustatav väärtus tuleb deklareerida KMD lahtris 3.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes