04.02.2022 Reede

Kuidas on õige deklareerida teenuse käivet? Esile tõstetud

Kuidas on õige deklareerida teenuse käivet, kui arve on ntäiteks 01.01.XX kuupäevaga, kuid teostatud tööd on tehtud eelmisel kuul (viide ka aktis, et detsembri XX tööd)? Akt on allkirjastatud jaanuaris. Kuu viimasel päeval üldjuhul keegi allkirjastada ei saagi (digiallkirjastamise ajastu, tagasiulatuvalt kuupäeva allkirjale määrata ei saa). Tekkis diskussioon maksuametiga, kus viidatakse, et deklareerida tuleb tööde vastuvõtmise hetke järgi ehk allkirjastamine on aluseks. Kuid see pole ju õige? Meie oleme tuginenud tööde teostamise ajale (KMS §11 lg 1, p1). Kui akti ei allkirjastatagi ja raha laekub 3 kuu pärast, kas siis deklareeritaksegi raha laekumise järgi?

Jaak Siim, vandeadvokaat, advokaadibüroo Cuesta, Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD
Jaak Siim, vandeadvokaat, advokaadibüroo Cuesta, Erik Salur, vandeadvokaat, advokaadibüroo NJORD Foto: rup.ee

Vastab Jaak Siim, vandeadvokaat, advokaadibüroo Cuesta:

Käibemaksuseaduse (KMS) § 11 lõike 1 punktidest 1 ja 2 tulenevalt teenus on saadud päeval, mil esimesena tehti üks alljärgnevaist toiminguist: 1)  teenuse osutamine või 2) teenuse eest osaline või täielik maksmine....

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!