20.10.2021 Kolmapäev

Kiirtest maksuvaba kulu? Esile tõstetud

Kui oma töötajatele tehakse kord nädalas tööl sülje kiirtest COVID-19 antigeeni jaoks, kas see on maksuvaba kulu?

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Vastab Jaak Siim, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Cuesta:

Tulenevalt tulumaksuseaduse §-st 32 võib maksumaksja ettevõtlustulust maha arvata kõik maksustamisperioodi jooksul maksumaksja poolt tehtud dokumentaalselt tõendatud ettevõtlusega seotud kulud. Töötajate tervishoiuga seotud kulu loetakse ettevõtlusega seotuks, kui see tuleneb töötervishoiu ja tööohutuse seaduse (TTOS) § 13 lõikest 1.

Maksuhaldur loeb kulu ettevõtlusega seotuks ka juhul, kui kulu ei tulene küll otseselt TTOS § 13 lõikest 1, kuid kui kulu tegemine on tööandjale muude selle seaduse sätete või töötervishoiualaste õigusaktidega ette nähtud.

Seega selleks, et maksuhaldur ei loeks töötajate tervishoiule tehtud kulutusi maksustatavaks erisoodustuseks või ettevõtlusega mitteseotud kuluks, peab ta eelnevalt vormistama nõuetekohased dokumendid,...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!