05.01.2022 Kolmapäev

Kauba ost ja müük ning deklareerimine Esile tõstetud

Eesti käibemaksukohuslane (E1) müüb kauba oma kliendile, kes on samuti Eesti käibemaksukohuslane (E2). Kaup tellitakse ja tarnitakse otse Hiinast Taani, sest seal asub nn kliendi klient ehk E2 klient. Kuidas toimub maksustamine E1 ettevõtte seisukohalt? Kas sellise tehinguga võib kaasneda kohustus ennast Taani maksukohuslaseks registreerida ja seal maksud deklareerida, olenemata sellest, et E1 kliendiks on Eesti käibemaksukohuslane? Millega tuleb antud juhtumi puhul arvestada ning kuidas on õige arvet esitada E1-lt E2-le ja maksud deklareerida? 

Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW
Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW Foto: erakogu

Vastab Afag Trubitsõna, maksunõustaja, Crowe DNW:

Kirjeldatud situatsioonis (kauba ost - müük Hiinast ja selle toimetamine otse Taani) käibemaksuseaduse § 4 tähenduses Eestis käivet ei teki (kaup ei liigu üldse Eesti territooriumil) ning see ei kuulu deklareerimisele vormil KMD ega maksustamisele Eestis.

Juhul, kui Taani firma ise vormistab imporditollideklaratsiooni, siis Eesti firmadel Taanis...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!