TRK 1140x140 ee gif
20.04.2016 Kolmapäev

Käibemaksust ehitusteenuse osutamisel Rootsis

Mikk Tereping, maksunõustaja
Mikk Tereping, maksunõustaja

Ettevõte (mis on käibemaksukohustuslane nii Eestis kui ka Soomes) osutab Rootsis ehitusteenust eraisikule. Kuidas toimub teenuse maksustamine? Kas ettevõte peab ennast registreerima Rootsis käibemaksukohustuslaseks?

Vastab Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Kinnisasjadega seotud teenuste puhul, milleks muu hulgas on ka ehitamine, loetakse käibe tekkimise kohaks üldjuhul see riik, kus kinnisasi asub. Eesti käibemaksuseadusesse on see Euroopa Liidu käibemaksudirektiivis sätestatud põhimõte üle võetud järgmiselt:

  • käibemaksuseaduse § 10 lg 2 p 1 kohaselt on teenuse käibe tekkimise koht alati Eesti, kui osutatakse Eestis asuva kinnisasjaga seotud teenust;
  • käibemaksuseaduse § 10 lg 4 p 1 kohaselt ei ole teenuse käibe tekkimise koht Eesti, kui osutatakse välisriigis asuva kinnisasjaga seotud teenust.

Sealjuures ei ole kummalgi juhul oluline, kes on teenuse saaja.

Meile teadaolevalt sisalduvad analoogsed sätted ka Rootsi käibemaksuseaduses. Sellest tulenevalt peab tehingu käibemaksuga maksustamisel lähtuma Rootsi maksuseadustest. Tõenäoliselt tuleb teenuse osutajal registreerida ennast Rootsis käibemaksukohustuslasena ning maksustada teenus Rootsi 25% käibemaksuga.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes