20.04.2016 Kolmapäev

Käibemaksust ehitusteenuse osutamisel Rootsis

Ettevõte (mis on käibemaksukohustuslane nii Eestis kui ka Soomes) osutab Rootsis ehitusteenust eraisikule. Kuidas toimub teenuse maksustamine? Kas ettevõte peab ennast registreerima Rootsis käibemaksukohustuslaseks?

Mikk Tereping, maksunõustaja
Mikk Tereping, maksunõustaja Foto: KPMG Baltics

Vastab Mikk Tereping, maksunõustaja, KPMG Baltics:

Kinnisasjadega seotud teenuste puhul, milleks muu hulgas on ka ehitamine, loetakse käibe tekkimise kohaks üldjuhul see riik, kus kinnisasi asub. Eesti käibemaksuseadusesse on see Euroopa Liidu käibemaksudirektiivis sätestatud põhimõte üle võetud järgmiselt:

  • käibemaksuseaduse § 10 lg 2 p 1 kohaselt on teenuse käibe tekkimise koht alati Eesti, kui osutatakse Eestis asuva kinnisasjaga seotud teenust;
  • käibemaksuseaduse § 10 lg 4 p 1 kohaselt ei ole teenuse käibe tekkimise koht Eesti, kui osutatakse välisriigis asuva kinnisasjaga seotud teenust.

Sealjuures ei ole kummalgi juhul oluline, kes on teenuse saaja.

Meile teadaolevalt sisalduvad analoogsed sätted ka Rootsi käibemaksuseaduses. Sellest tulenevalt peab tehingu käibemaksuga maksustamisel lähtuma Rootsi maksuseadustest. Tõenäoliselt tuleb teenuse osutajal registreerida ennast Rootsis käibemaksukohustuslasena ning maksustada teenus Rootsi 25% käibemaksuga.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!