TRK 1140x140 ee gif
13.07.2016 Kolmapäev

Käibemaksukohustuslaseks registreerimisest

Mikk Tereping, maksunõustaja
Mikk Tereping, maksunõustaja

Millal tekib komisjonimüügiga tegeleval firmal kohustus registreerida end käibemaksukohustuslaseks? Kas siis, kui komisjonitasu on 16 000 eurot või komitenditasu koos komisjonitasuga on 16 000 eurot?

Vastab Mikk Tereping, KPMG Baltics:

Komisjonimüügi korral loetakse komisjonimüügiga tegeleva isiku maksustatavaks käibeks komisjonitasu, mille maksukohustuslane (komisjonär) saab komitendilt.

Seega tekib komisjonimüügiga tegeleval ettevõttel kohustus registreerida end käibemaksukohustuslaseks siis, kui tema komisjonitasude kogusumma kalendriaasta algusest alates ületab 16 000 eurot, sõltumata sellest, kui suur on olnud tema poolt kalendriaasta jooksul vahendatud komisjonimüükide käive.

Täpsemalt võib komisjonimüügi tingimuste kohta lugeda käibemaksuseaduse § 2 lõikest 11.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes