21.01.2022 Reede

Käibemaks toetuselt Esile tõstetud

Kas erametsakeskuselt saadud vääriselupaiga toetuselt tuleb arvestada käibemaks? Toetust saab juriidiline isik, selleks sõlmitakse notariaalne leping Eesti Vabariigiga

Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo
Jaak Siim, vandeadvokaat, partner, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Vastab Jaak Siim, vandeadvokaat, advokaadibüroo Cuesta:

Käibemaksu puhul lähtutakse põhimõttest, et maksustatava väärtuse moodustab kogu kauba või teenuse eest makstav tasu. Juhul, kui selle maksab kauba soetaja või teenuse saaja eest kolmas isik, arvatakse maksustatava väärtuse hulka ka kauba või teenuse harilikust väärtusest madalama hinnaga võõrandamiseks antav sihtotstarbeline toetus.

Käibemaksuseaduse § 12 lõike 2 kohaselt toetus arvatakse maksustatava väärtuse hulka siiski vaid juhul, kui see makstakse konkreetsele isikule...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!