02.09.2014 Teisipäev

Kas ülejäänud ehitusmaterjali müügile lisandub tulumaks? Esile tõstetud

Kingiks saadud maja remondist (aastaid tagasi) ülejäänud vana kasutatud ehitusmaterjali müün praegu juriidilisele isikule. Küsimus, kas pean sellelt maksma tulumaksu? Kulusi näidata ei ole.

Vastab MTA spetsialist Reet:

Kas ülejäänud ehitusmaterjali müügile lisandub tulumaks?
Kas ülejäänud ehitusmaterjali müügile lisandub tulumaks? Foto: Maksu- ja Tolliamet

Arvesse võttes, et maksustamine on erinev, kui müüakse oma elukohana kasutusel olevat maja, mis on maksuvaba või müüakse kinke teel omandatud maja, mis on maksustatav, siis võib sarnaselt vaadata ka selle maja müüki ehitusmaterjalina st vallasasjana. Seaduse järgi on isiklikus tarbimises oleva vallasasja võõrandamisest saadud tulu maksuvaba ning muul juhul tulumaksuga maksustatav. Sellest tuleneb, kui müüakse oma elukohaks oleva elamu remondist ülejäänud ehitusmaterjali, siis võib seda lugeda isiklikus tarbimises oleva vallasasja võõrandamiseks, st maksuvabaks tehinguks. Kui aga kinke teel omandatud elamut ei kasutata oma elukohana ning remonditakse näiteks müügi eesmärgil, st isiklikku tarbimist ei ole, siis on ka selle elamu ehitusmaterjalina müük maksustatav.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255