14.12.2016 Kolmapäev

Kas töötajale parkimiskulude hüvitamine käib erisoodustuste alla?

Tiina Normak, maksude osakonna talitusejuhataja
Tiina Normak, maksude osakonna talitusejuhataja

Töötaja kasutab oma sõiduautot töösõitudeks. Töökohustuste täitmiseks pargib ta sõidukit ka parklates. Mobiilioperaator esitab parkimisarved ettevõttele. Kas need käivad erisoodustuste alla?

Vastab Tiina Normak, maksude osakonna talitusejuhataja, maksu- ja tolliamet:

Kui antud kulu on seotud töötaja isikliku sõiduauto kasutamisega töösõitudeks ja sõidupäevikut ei peeta, siis loetakse parkimiskulude tasumist tööandja poolt erisoodustuseks.

Tulumaksuseaduse § 13 lg 3 p 2 järgi on ühele isikule makstava hüvitise maksuvaba piirmäär sõitude kohta arvestuse pidamise korral 0,30 eurot kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 335 eurot kalendrikuus iga hüvitist maksva tööandja kohta. Sõitude kohta arvestuse pidamise ja hüvitise maksmise korra kehtestas valitsus 14.07.2006 määrusega nr 164.

Tööandja huvides isikliku sõiduauto kasutamist on ametnikule, töötajale või juhtimis- või kontrollorgani liikmele võimalik hüvitada vaid arvestuse pidamise alusel. Seejuures kuuluvad isegi sõidupäeviku pidamisel erisoodustuse alla kõik sõiduauto kasutamisega seotud lisakulud (remont, hooldus, parkimistasu), mis hüvitatakse töötajale lisaks valitsuse määruses sätestatud hüvitisele.

Ajakirja Raamatupidamisuudised tellijad võivad esitada küsimusi Eesti juhtivatele advokaadibüroodele ja audiitorfirmadele.

2 mmentaari

  • Kommentaari link Teisipäev, 30 Jaanuar 2018 14:35 lisas Külli Parro

    Parkimiskulud kui erisoodustus.

  • Kommentaari link Esmaspäev, 19 Detsember 2016 09:37 lisas Puudulikult vastatud küsimus

    Antud vastus ei vasta selgelt mitte midagi.
    Pikk jutt, millest võib välja tuua mõned tsitaadid: 1) "Kui antud kulu on seotud töötaja isikliku sõiduauto kasutamisega töösõitudeks ja sõidupäevikut ei peeta, siis loetakse parkimiskulude tasumist tööandja poolt erisoodustuseks." ; 2) "Seejuures kuuluvad isegi sõidupäeviku pidamisel erisoodustuse alla kõik sõiduauto kasutamisega seotud lisakulud (remont, hooldus, parkimistasu), mis hüvitatakse töötajale lisaks valitsuse määruses sätestatud hüvitisele.". Kuid, need tsitaadid võivad anda vihjeid maksuameti mõtteviisi kohta, kuid ei ole vastuseks esitatud küsimusele.
    Küsimus oli "Kas töötajale parkimiskulude hüvitamine käib erisoodustuste alla?". Vastus saaks olla JAH või EI. Vajadusel ka õigusaktidele viidatud täpsustus, mis tingimustel.

Jäta kommentaar

Veendu, et kõik kohustuslik (*) info oleks sisestatud. HTML-i kasutamine pole lubatud.


Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes