10.11.2020 Teisipäev

Vandeaudiitori vea puhul aastad ei loe

Riigikohus tegi 28. septembril 2020 otsuse haldusasjas nr 3-17-378, milles vandeaudiitor X oli esitanud kaebuse, tühistamaks rahandusministri käskkirja, millega temalt oli võetud vandeaudiitori kutse.

Grete-Kai Teeäär, jurist, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo GAVER
Grete-Kai Teeäär, jurist, Mihkel Gaver, vandeadvokaat, advokaadibüroo GAVER Foto: erakogu

Asjaolud

Kõnealune vaidlus sai alguse sellest, et audiitorettevõte Y auditeeris 2010. aastal Eesti Riikliku Nukuteatri tellimusel kahe Euroopa Liidu (EL) programmist toetust saanud projekti tulude ja kulude õigsust ja vastavust toetuse andmise nõuetele ning audiitorettevõtte Y nimel allkirjastas aruanded füüsilisest isikust vandeaudiitor X (kaebaja).

Mõni aasta hiljem tellis Euroopa Komisjon mõlema projekti auditi, mille käigus valminud aruande kohaselt ei vastanud projektide deklareeritud kuludest osa siiski toetuse nõuetele: audiitorfirma hinnangul oli osa kulusid deklareeritud topelt, osa kulusid aga mõlema projekti kuluna, tööjõukulude projekti kuluks arvestamise tõendamises oli puudujääke ning osa kulusid ei olnud projektiga...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!