02.03.2022 Kolmapäev

Uus aasta tõi kõrgema riigilõivu

Käesoleva aasta esimesel päeval jõustusid muudatused riigilõivuseaduses, tsiviilkohtumenetluse seadustikus, halduskohtumenetluse seadustikus ning tsiviilkohtumenetluse seadustiku ja täitemenetluse seadustiku rakendamise seaduses. Nimetatud õigusakte muudeti 22. novembril 2021 Riigikogus vastu võetud riigilõivuseaduse, tsiviilkohtumenetluse seadustiku ja teiste seaduste muutmise seadusega, mille eelnõu töötati välja justiitsministeeriumis.

Jaak Siim, vandeadvokaat, Brigitta Jõgi, jurist, Cuesta Advokaadibüroo
Jaak Siim, vandeadvokaat, Brigitta Jõgi, jurist, Cuesta Advokaadibüroo Foto: erakogu

Sellest aastast jõustunud muudatused seonduvad eelkõige riigilõivumäärade, maksekäsu kiirmenetluse ja kirjaliku menetluse nõuete piirmäärade tõstmisega ning kautsjoni asendamisega riigilõivuga, aga ka dokumentide kättetoimetamisega kohtumenetluses.

Eelnimetatud seaduse eelnõu seletuskirjas põhjendasid selle koostajad lõivumäärade tõstmise vajadust sellega, et kehtestatavad riigilõivumäärad kataksid osaliselt vahepeal kasvanud kohtu tegevuskulude kasvu ning välistaksid pahatahtlikud või ilmselgelt...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!