22.02.2023 Kolmapäev

Töötajate tunnustamine pole vaid pühadeboonus

Tunnustamine pole ühekordne sündmus, vaid tööprotsessi osa, millel on oluline roll töötajate vaimse tervise hoidmisel.

Liina Randmann, Tallinna Tehnikaülikooli vanemlektor, Sirle Roots, superviisor-coach, Qvalitas Meeletervis, Riina Telling, töö- ja organisatsioonipsühholoog, Qvalitas Meeletervis
Liina Randmann, Tallinna Tehnikaülikooli vanemlektor, Sirle Roots, superviisor-coach, Qvalitas Meeletervis, Riina Telling, töö- ja organisatsioonipsühholoog, Qvalitas Meeletervis Foto: rup.ee

Esimene samm on märgata oma töötajaid – nende südikaid mõtteid, ennast ületavaid väljakutseid, toetavat õlg õla tunnet ja lihtsalt suurepäraselt tehtud tööd.

Küsitlustulemused näitavad, et enamik töötajaid, olenemata nende ametist ja töökohast, väljendab vajadust olla tunnustatud nende juhtide, kaastöötajate ja klientide poolt. Quantum Workplace’i ja Bamboo HR-i 2018. aasta uuringust nähtus, et 52,5 protsenti vastanutest soovis oma juhtidelt saada rohkem märkamist ja tunnustamist ning 41 protsenti ootaks enam tuge ja tunnustamist oma töökaaslastelt.

Kui saame kinnitust...


Juurdepääs käesolevale materjalile on finants- ja õigusajakirja RUP tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!