28.04.2022 Neljapäev

Sõda tõi ärisse uue reaalsuse

Eesti on läbi ajaloo olnud ida ja lääne kohtumispunktiks. Kuigi majanduslikes suhtarvudes on idanaabri koht meie partnerite pingereas jäänud aina tagasihoidlikumaks, on suhted Venemaaga olnud alati nii poliitiliselt kui ka majanduslikult tähtsal kohal.

Priit Lember, vandeadvokaat, advokaadibüroo Walless
Priit Lember, vandeadvokaat, advokaadibüroo Walless Foto: erakogu

Liialdamata võib öelda, et 2022. aasta veebruarikuu lõpus muutus senine maailm. Meie idanaaber on muutunud majanduslikuks paariaks ning äritegevus paljudes valdkondades praktiliselt peatunud. Võrdlused uue raudse eesriidega ei ole kohatud.

Muutunud reaalsusest ei pääse keegi: sõja mõjud ei puuduta üksnes idakaubandust, vaid ka ärisuhteid meie koduses Eestis.

Venemaa ja Valgevene ettevõtjatele kohaldatud sanktsioonid

Esmalt ei saa mööda vaadata kehtestatud rahvusvahelistest sanktsioonidest. Ukraina invasiooni hukkamõistule järgnesid kiiresti lääneriikide majanduslikud ja finantsilised piirangud Venemaa ja Valgevene riikliku taustaga isikutele ja (suur)ettevõtjatele.

Sedalaadi poliitilised...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!