04.11.2021 Neljapäev

Rahapesu riskide hindamine

Keegi meist ei taha toetada kuritegevust, olles ärisuhtes kurjategijatega või seotud kahtlaste tehingute tegemisega. Samuti ei soovi keegi sattuda järelevalveasutuste uurimisobjektiks, saada neilt ettekirjutusi, tasuda sunniraha või trahvi. See tähendab ettevõttele ulatuslikku mainekahju ja klientide kaotust. Pehmendav asjaolu ei ole ka teadmatus rahapesu tõkestamiseks kehtivate nõuete kohta.

Kai Paalberg, riskijuhtimisteenuste osakonna juht, Grant Thornton Baltic
Kai Paalberg, riskijuhtimisteenuste osakonna juht, Grant Thornton Baltic Foto: erakogu

Ka raamatupidamisteenuse pakkuja peab juhtima oma tegevusest tulenevaid rahapesu ja terrorismi rahastamise riske.

Esimene samm on teadvustada, kuidas on võimalik raamatupidamisteenuse pakkuja (edaspidi ettevõte) pakutavate toodete ja teenuste abil raha pesta või terrorismi rahastada. Selleks tuleb raamatupidamisteenuse pakkujal esmalt koostada riskihinnang.

Siinkohal peab pöörama tähelepanu sellele, et ettevõtte riskide hindamist tuleb eristada konkreetse kliendiga seotud riskide hindamisest – need on kaks erinevat riskide hindamise protsessi. Ettevõtte...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!