08.10.2020 Neljapäev

Majandus taastub pandeemia tugevamast mõjust

Koroonaviiruse pandeemiast tingitud globaalne majanduskriis on olnud sügav ja laialdane. Selle löök majandustele on olnud väga tugev ja järsk, aga tõenäoliselt ka lühem kui aastatel 2008–2009 globaalse majanduslanguse ajal. Meie hinnangul – mis paistab olevat ka konsensus – jäi enamikus arenenud tööstusriikidest kõige sügavam majanduslangus teise kvartalisse ja see peaks käesoleva aasta teisel poolel taanduma.

Tõnu Mertsina, Swedbanki peaökonomist
Tõnu Mertsina, Swedbanki peaökonomist Foto: erakogu

Kui vaadata ainuüksi üldist majandussentimenti ehk erinevate sektorite kindlustunnet, siis jõudis see Euroopa Liidus 11 aasta taguse majanduslanguse ajal kriisieelsest tipust kindlustunde kõige madalamasse punkti ligikaudu kahe aastaga. Praeguse kriisi ajal kukkus majandussentiment kriisieelsest tasemest põhja aga juba kahe kuuga, ehk aprilliks, ning on seejärel paranema hakanud.

Jaekaubanduse müügimaht jõudis Euroopa Liidus, sealhulgas Eestis, aastases võrdluses kasvuni juba juunis ja ka tööstustoodangu mahu langus on...

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes